EMS trening Katowice

Bezpieczny trening EMS stał się popularny już kilka lat temu za sprawą krótkiego czasu trwania i ogromnej efektywności przekładającej się na ilość spalonych kalorii, poprawę kondycji skóry, redukcję bólu kręgosłupa oraz ogólnego samopoczucia. Klienci, których do tej pory obsługiwaliśmy, cenią sobie nasz profesjonalizm, indywidualne podejście oraz bardzo przemyślane zestawy ćwiczeń, opracowywane przez wykwalifikowanych trenerów.

Spis treści

Studio treningu personalnego EMS — Katowice

Nasze studio treningu personalnego EMS w Katowicach wyróżnia przede wszystkim doświadczona kadra trenerska i pierwszy trening próbny na bardzo przystępnych warunkach. Warto również wspomnieć, iż EMS, czyli elektrostymulacja mięśni (z ang. electrical muscle stimulation) jest procesem bardzo efektywnym, do którego potrzebne są wyłącznie chęci, specjalny strój i 20-25 minut wolnego czasu w tygodniu.

Trening personalny EMS (Katowice) — jak to wygląda w praktyce?

Trening personalny EMS (Katowice) — jak to wygląda w praktyce?

Jedna sesja treningowa trwająca ok. 20-25 minut umożliwi spalenie aż do 1 200 kalorii, ponieważ intensywne ćwiczenia w połączeniu z elektrostymulacją mięśni powodują, że w pracę jest zaangażowanych aż 90% głęboko położonych włókien. To nie wszystko, bowiem jak już wcześniej wspomnieliśmy, trening personalny EMS wyróżnia się licznymi korzyściami. Są to m.in.:
 • poprawa wydolności fizycznej,
 • redukcja cellulitu,
 • ujędrnienie skóry,
 • zwiększona wytrzymałość mięśniowa,
 • zmniejszenie bólu stawów i kręgosłupa.
Trening EMS przeznaczony jest zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną, jak i dla weteranów będących ze sportem na „Ty” od wielu lat. Warto również wspomnieć, iż treningi EMS trwają maksymalnie od 20 do 25 minut, a co za tym idzie — są minimum 3/4 razy krótsze, niż aktywność na siłowni. Zapamiętaj! Odpowiednie podejście do 25-minutowego treningu EMS pozwala osiągnąć świetne efekty w postaci zredukowanej tkanki tłuszczowej oraz zbudowanej masy mięśniowej u osob początkujących.

Trening EMS (Katowice) — przebieg

Jak wygląda przebieg treningu EMS? Z własnego doświadczenia możemy stwierdzić, iż dzieli się to na 3 główne etapy — rozgrzewka, trening siłowy (trening właściwy) i tryb masażu (tzw. rozluźnienie mięśni) lub tabata(spalenie dużej ilości kalorii). W pierwszej kolejności musimy się rozgrzać, następnie zacząć intensywnie ćwiczyć według wytycznych trenera, a na koniec przejść do ostatniego trybu, jakim jest rozluźnianie mięśni lub tabata w zależności od celu. Poniżej przedstawiamy kompleksowy przebieg treningu EMS Katowice — 3 główne etapy!

A. Rozgrzewka

Rozgrzewka trwa kilka minut i jest wykonywana w trybie cardio. Podczas niej przygotowujemy Twoje ciało do wysiłku, a w konsekwencji wykorzystujemy impulsy o niskiej częstotliwości (organizm musi przyzwyczaić się do charakterystycznych bodźców, jakimi są impulsy elektryczne).

B. Trening siłowy (trening właściwy)

Kolejnym etapem jest trening siłowy, na którego rodzaj mają wpływ indywidualnie dobrane parametry pracy sprzętu EMS. W tym momencie trener wskazuje dodatkowo ćwiczenia, które należy wykonywać — są one uzależnione od stopnia zaawansowania, wieku i możliwości osoby obecnej na treningu EMS mającym również za zadanie wzmocnienie mięśni głębokich.

C. Tryb masażu (rozluźnienie mięśni) lub Tabata

Po kompleksowo wykonanej pracy w postaci rozgrzewki i treningu właściwego ostatnim elementem jest tryb masażu lub tabata. Masaż ma za zadanie rozluźnienie mięśni (tzw. substytut rozciągania). Ta część sesji zajmuje maksymalnie 3-4 minuty i powoduje, że Twoje ciało staje się znacznie bardziej zabezpieczone przed kontuzjami, niż w przypadku standardowego rozciągania.

4-minutowa tabata sprawi, ze spalimy bardzo dużą ilość kalorii nie tylko na treningu, ale również i po nim.

EMS Trening Katowice

Treningi EMS — przeciwwskazania

Trening za pomocą impulsów prądu wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej w bardzo krótkim czasie. W zależności od tego, jakie są Twoje cele treningowe, elektrostymulacja mięśni odgrywa bardzo ważną rolę w kontekście zapobiegania urazom (może stać się alternatywą fizjoterapii oraz rehabilitacji). Pamiętajmy jednak, że zalety treningu EMS to nie wszystko — warto również zwrócić uwagę na przeciwwskazania, które przedstawiamy poniżej!

Przeciwwskazania do treningu EMS – 11 przykładów:

 • nowotwory,
 • niekontrolowane nadciśnienie tętnicze,
 • implanty metalowe,
 • przepuklina pachwinowa,
 • przepuklina jamy brzusznej,
 • cukrzyca,
 • padaczka,
 • krwotoki,
 • hemofilia,
 • choroby serca (rozrusznik, arytmia, zawał),
 • zaburzenia krążenia tętniczego krwi.

Nie są to jednak wszystkie przeciwwskazania do treningu EMS. Definitywnie zabraniamy także uczestnictwa w zajęciach kobietom w ciąży, a także osobom, u których trening jednoznacznie powoduje rozwój jakichkolwiek dolegliwości. Stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo naszych klientów, a co za tym idzie — regularnie z nimi rozmawiamy, pytając ich o aktualną dyspozycję przed przystąpieniem do wysiłku fizycznego.

Trening EMS — czy jest bezpieczny?

Czy trening EMS jest bezpieczny? — tak, pod warunkiem, że osoba przystępująca do zajęć nie ma m.in. nowotworów, hemofilii, implantów metalowych czy chorób serca i nie jest w ciąży. Polecamy sprawdzić akapit wyżej pt.: „Przeciwwskazania do treningu EMS”, a następnie zadecydować, czy aktualny stan zdrowia pozwala na regularny trening EMS 20-25 minut raz w tygodniu (lub więcej). W razie wątpliwości możesz skonsultować się z naszymi trenerami telefonicznie lub stacjonarnie. Efekty treningu EMS (Katowice) — jak szybko można zbudować mięśnie i spalić tłuszcz w 2022 roku? Rezultaty treningu EMS są uzależnione od indywidualnych predyspozycji konkretnego klienta. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, możemy stwierdzić, iż początkujący uczestnicy zajęć z elektrostymulacji moga też zbudować mase mięśniową. To nie wszystko, bowiem osoby, którym zależy na redukcji tkanki tłuszczowej, spalają nawet do 1 200 kalorii w 25 minut, co bardzo ułatwia proces skutecznego zrzucania wagi.
Trening EMS — czy jest bezpieczny?

EMS trening Katowice — podsumowanie

Trening EMS pomoże zbudować mięśnie u osób początkujących i zredukować zbędne kilogramy. Może także stanowić profilaktykę w urazach oraz przyczynić się do znacznego zwiększenia metabolizmu. W naszej ofercie dostępna jest również spersonalizowana dieta — wystarczy, że zapiszesz się na trening próbny (gwarantujemy indywidualne podejście i profesjonalny kontakt z klientem). Skorzystaj z naszej oferty — zapisz się na trening próbny już dziś!

FAQ — najczęstsze pytania i odpowiedzi

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęstsze pytania zadawane w tematyce treningu personalnego EMS (Katowice). #1 Ile kosztuje trening personalny EMS (Katowice)? Trening personalny EMS kosztuje od 115zł do 180 zł za jednostkę treningową umożliwiającą spalenie od 500 do 1 200 kalorii. #2 Ile trwa trening personalny EMS (Katowice)? Trening personalny EMS trwa ok. 20-25 minut. Zalecamy wykonywać go od 1 do 2 razy w tygodniu, aby zauważyć realne efekty.
Umów się na trening próbny i osiągnij swoje cele.