EMS trening Katowice
Spis treści
Studio treningu personalnego EMS — Katowice
Nasze studio treningu personalnego EMS w Katowicach wyróżnia przede wszystkim doświadczona kadra trenerska i pierwszy trening próbny na bardzo przystępnych warunkach. Warto również wspomnieć, iż EMS, czyli elektrostymulacja mięśni (z ang. electrical muscle stimulation) jest procesem bardzo efektywnym, do którego potrzebne są wyłącznie chęci, specjalny strój i 20-25 minut wolnego czasu w tygodniu.

Trening personalny EMS (Katowice) — jak to wygląda w praktyce?
- poprawa wydolności fizycznej,
- redukcja cellulitu,
- ujędrnienie skóry,
- zwiększona wytrzymałość mięśniowa,
- zmniejszenie bólu stawów i kręgosłupa.
Trening EMS (Katowice) — przebieg
Jak wygląda przebieg treningu EMS? Z własnego doświadczenia możemy stwierdzić, iż dzieli się to na 3 główne etapy — rozgrzewka, trening siłowy (trening właściwy) i tryb masażu (tzw. rozluźnienie mięśni) lub tabata(spalenie dużej ilości kalorii). W pierwszej kolejności musimy się rozgrzać, następnie zacząć intensywnie ćwiczyć według wytycznych trenera, a na koniec przejść do ostatniego trybu, jakim jest rozluźnianie mięśni lub tabata w zależności od celu. Poniżej przedstawiamy kompleksowy przebieg treningu EMS Katowice — 3 główne etapy!
A. Rozgrzewka
Rozgrzewka trwa kilka minut i jest wykonywana w trybie cardio. Podczas niej przygotowujemy Twoje ciało do wysiłku, a w konsekwencji wykorzystujemy impulsy o niskiej częstotliwości (organizm musi przyzwyczaić się do charakterystycznych bodźców, jakimi są impulsy elektryczne).
B. Trening siłowy (trening właściwy)
Kolejnym etapem jest trening siłowy, na którego rodzaj mają wpływ indywidualnie dobrane parametry pracy sprzętu EMS. W tym momencie trener wskazuje dodatkowo ćwiczenia, które należy wykonywać — są one uzależnione od stopnia zaawansowania, wieku i możliwości osoby obecnej na treningu EMS mającym również za zadanie wzmocnienie mięśni głębokich.
C. Tryb masażu (rozluźnienie mięśni) lub Tabata
Po kompleksowo wykonanej pracy w postaci rozgrzewki i treningu właściwego ostatnim elementem jest tryb masażu lub tabata. Masaż ma za zadanie rozluźnienie mięśni (tzw. substytut rozciągania). Ta część sesji zajmuje maksymalnie 3-4 minuty i powoduje, że Twoje ciało staje się znacznie bardziej zabezpieczone przed kontuzjami, niż w przypadku standardowego rozciągania.
4-minutowa tabata sprawi, ze spalimy bardzo dużą ilość kalorii nie tylko na treningu, ale również i po nim.

Treningi EMS — przeciwwskazania
Trening za pomocą impulsów prądu wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej w bardzo krótkim czasie. W zależności od tego, jakie są Twoje cele treningowe, elektrostymulacja mięśni odgrywa bardzo ważną rolę w kontekście zapobiegania urazom (może stać się alternatywą fizjoterapii oraz rehabilitacji). Pamiętajmy jednak, że zalety treningu EMS to nie wszystko — warto również zwrócić uwagę na przeciwwskazania, które przedstawiamy poniżej!
Przeciwwskazania do treningu EMS – 11 przykładów:
- nowotwory,
- niekontrolowane nadciśnienie tętnicze,
- implanty metalowe,
- przepuklina pachwinowa,
- przepuklina jamy brzusznej,
- cukrzyca,
- padaczka,
- krwotoki,
- hemofilia,
- choroby serca (rozrusznik, arytmia, zawał),
- zaburzenia krążenia tętniczego krwi.
Nie są to jednak wszystkie przeciwwskazania do treningu EMS. Definitywnie zabraniamy także uczestnictwa w zajęciach kobietom w ciąży, a także osobom, u których trening jednoznacznie powoduje rozwój jakichkolwiek dolegliwości. Stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo naszych klientów, a co za tym idzie — regularnie z nimi rozmawiamy, pytając ich o aktualną dyspozycję przed przystąpieniem do wysiłku fizycznego.
Trening EMS — czy jest bezpieczny?
